Наш избор

News1.mkНаш изборПоследни Вести

СОНК бара Владата и МОН да ја преиспитаат одлуката за настава со физичко присуство

Владата и Министерството за образование и наука да ја преиспитаат одлуката второто полугодие за основното и средното образование да почне...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Честитка на градоначалникот Пецаков до српската заедница по повод празникот Св. Сава

Градоначалникот Кирил Пецаков, по повод празникот Свети Сава упати празнична честитка до припадниците на српската заедница. – Со најискрени желби за здравје,...

News1.mkМакедонијаНаш ИзборНаш изборПоследни Вести

МЗ: Комисијата за заразни болести препорача второто полугодие да се одвива со физичко присуство на учениците

Комисијата за заразни болести, следејќи ја епидемиолошката состојба, препорача почнувањето на второто полугодие од учебната 2021–2022 год, наставата да се...

АктуелноНаш изборОхрид

IN MEMORIAM – Крсте Мартиноски конзерватор и реставратор на уметничките вредности, човекот кој ја реставрираше вековната Горна Порта

Крсте Мартиноски, нашиот Крки, уникатна Мешеишко-охридска легенда, замина во вечноста и бесконечноста, но само привидно физички, не духовно, оти во...

1 168 169 170 181
Page 169 of 181