среда, февруари 28, 2024
АктуелноОхрид

ГРК Охрид го победи РК Куманово

ГРК Охрид оствари убедлива победа во мечот со Куманово, што се одигра вечерва во салата „Билјанини извори“, во рамки на 11 коло од А групата на Супер лигата.