Наш Избор

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Охрид домаќин на 7. Конференција на лекарите од општа и семејна медицина на Југоисточна Европа

Градоначалникот Кирил Пецаков вчеравечер имаше свое обраќање на свеченото отворање на 7-та Конференција на лекарите од општа и семејна медицина...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ФОТО) ЈП Нискоградба апелира до граѓаните да внимаваат каков отпад депонираат во канализацијата

Поројните дождови ја исфрлија целата нечистотија која ние граѓаните ја оставаме зад себе.И покрај редовното чистење на атмосферските и канализационните...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

ГРадоначаликот Кирил Пецаков оствари средба со амбасадорот на република Турција Н.Е Хасан Мехмет Секизќок

Протоколарна средба оствари градначалникот Кирил Пецаков, со турска делегација предводена од Амбасадорот на Република Турција, Н.Е. Хасан мехмет Секизќок. Во...

АктуелноВидеоНаш изборНаш ИзборОхрид

Ванчо Костоски:Со наше „разузнавање“ го „обработивме“ ДПМНЕ и го направивме да бараат “бубачки” во комитетот во Охрид

Ванчо Костоски во подолго видео интервју кое го даде за „Охрид 1“ за прв пат по 12 години како беше...

1 379 380 381 445
Page 380 of 445