Наш Избор

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Градоначалникот Пецаков повикува на заедничко снимање на втората сезона на „Тин камп“ во Античниот театар во Охрид

Ве покануваме на снимањето на познатата серија „Тинејџерски камп” (Дајте музика) на 2 јули од 19:30 ч. во Античкиот театар,...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ВИДЕО) Прв сеправославен Меѓународен камп „Ние сме деца Божји и слични сме на Господа“

Од денеска па во следните четири дена во организација на Парвославна младина Враништа ќе се одвива првиот Меѓународен сеправославен камп...

Наш ИзборНаш изборОхрид

Mеѓународен Таеквондо ИТФ натпревар по највисоки стандарди “ОХРИД ОПЕН 2023”

Викендов  24 јуни 2023 во С.Р.Ц. “Билјанини Извори ”  Таеквон-до клубот “ХВА РАНГ ИТФ”Лескоец-Охрид го организираше меѓународниот    Таеквон-до ИТФ турнир...

1 224 225 226 468
Page 225 of 468