МакедонијаНаш изборНаш Избор

Фото-репортажа: Прослава на Воскресението Христово во Токио, Јапонија

Во неделата на Велигден, 5 мај 2024 година, во соборниот храм „Воскресение Христово“ во Токио торжествено беше прославен најголемиот христијански празник – Воскресението Христово – Пасха.

На богослужбата началствуваше Неговото Блаженство Архиепископот Токиски и Митрополит на цела Јапонија г.г. Серафим, во сослужение на локалното свештенство, со учество на голем број верници.

 

liturgija.mk