Наш Избор

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ФОТО) Неделен преглед од активностите на оперативните служби при Ј.П.Охридски Комуналец

Голем број редовни и вонредни активности во екот на туристичката сезона и пред големиот христијански празник Илинден Се одржуваше јавната...

Наш изборНаш ИзборОхрид

Бдение во црквата Св.Троица во Охрид по повод славниот маченик Св.Емилијан, ќе биде изложена и чудотворната икона на Богородица Герондиса

Возљубени во Христа, Во чест на славниот маченик Св.Емилијан и оваа година се одбележува неговиот свет спомен со бдение во...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Пецаков: Охрид ја живее најдобрата сезона во историјата, Охрид-Кичево е „автопат на смртта“, базенот мора да се изгради, иако тука сакаа да градат болница

После 7 или 8 години добивме тотално нефункционален автопат, дури и на низинските делови каде нема поголеми проблеми за градба,...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

„Охридско лето“ денеска: Концерт на Франк Дупре Трио и изложба на Александар Томовски

Фестивалскиот репертоар на 63-тото „Охридско лето“ вечерва ќе донесе концерт на Франк Дупре Триото од  Германија и изложба на фотографии...

1 162 163 164 418
Page 163 of 418