Редакција

АктуелноОхрид

СВР Охрид поднесе кривична за Прилепчанец – постирал коментар со кој  поттикнал омраза

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „ширење расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“, СВР...

АктуелноОхрид

ОО СДСМ: Градоначалниците од ВМРО ДПМНЕ среќа што имаа квалитетни претходници, па без многу труд можат да си го тераат својот мандат

Градоначалниците од редовите на ВМРО ДПМНЕ среќа што имаа квалитетни претходници кои беа од редовоте на СДСМ, па без многу...

Охрид

Почина Примариус доктор Јонче Ковачевски – основоположник и на Медицинскиот центар во Струга

Голема национална загуба - Почина Примариус доктор Јонче Ковачевски - педијатар во пензија, основоположник и главен организатор на Медицинскиот центар...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Жителите на Лакочереј со најава: Не ги пуштаме децата на школо ако утре „Лев Тахор“ се уште тука

Жителите на охридското село Лакочереј, во кое во моментов престојува еврејската верска група „Лев Тахор“, вчеравечер се собрале на протест...

1 942 943 944 1.016
Page 943 of 1016