Редакција – Страница 816 – Ohrid1
недела, февруари 25, 2024

Редакција

АктуелноОхрид

Приведен Албански државјанин – го нарушил јавниот ред во угостителски објект на плоштадот

На 16.03.2022 година околу 23 часот, во СВР Охрид приведен е 47 годишен жител П од Велќан-Република Албанија. Тој, претходно...

АктуелноОхрид

Божиновски: На 9-тата седница на Советот на Општина донесовме Одлука за Правилник за награди од Фондот за иновации

Со цел стимулирање на иновативни и креативни ученици од средно образование има да се доделуваат награди на талентирани ученици од...

АктуелноОхрид

Оглас: Многу поволно се продава Бизнис плац од 201 м2, идеален за изградба на апартмани или станови за продажба на улицата „Јане Сандански“

Многу поволно се продава Бизнис плац од 201 м2 во централното градско подрачје, идеален за изградба на апартмани за издавање...

АктуелноОхрид

Ветеринатот Тони Танкоски „Удри“ по независните советнички листи, вели треба да се забрани да се дел од советот

Познатиот ветеринарот Тони Танкоски јавно проговори за незадоволството од независните советници. „На Независниве советницки листи, треба да им се забранит...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

(ВИДЕО) Донев порача дека ослободени институции ќе спроведат истраги што правеле директорите

Претседателот на Советот на општина Охрид Сашо Донев од говорницата во Советот порача дека ќе има одговорност за раководствата на...

АктуелноОхрид

Средба на Костадиновска-Стојчевска со Маргарити во Тирана: Имаме простор за многу заеднички проекти во културата и во заштитата на Охридскиот регион

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска е во дводневна работна посета на Република Албанија. Денеска во Тирана, министерката Костадиновска-Стојчевска се сретна со...

1 815 816 817 914
Page 816 of 914