АктуелноОхрид

(ФОТО) Четвртолигашот Г.Ф.К. ПИРАМИДА, со повеќе публика од прволигашот „Воска“ и второлигашот „Охрид’

Охрид изигра наптревар со Бетнок Плачковица, во Купот на Македонија кој е најважно натрпеварување каде поведи 2 спрема 0 а публика натпреварот го следеа едвај 50 луѓе.

Г.Ф.К. Пирамида против Слатино Деврца победи со 5 спрема 0 и натпреваторот го следеа повеќе од 500 луѓе и немало место на трибината кај игралиштето.

Клубот Воска изгуби од  Шкупи со резултат 3 спрема 2, додека во публиката имаше едвај 30 навивачи од ко најголем дел беа гостински.

Пирамида е во четврта лига, Охрид игра во Втора Лига, а Воска игра во Прва лига.