АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

(ФОТО) Пецаков: Заврши изградбата на пристапната патека за учениците од основното училиште „Св. Климент Охридски“

Заврши изградбата на пристапната патека за учениците од основното училиште „Св. Климент Охридски“.
Патеката е во должина од 45 метра, а покрај неа се изгради и потпорен ѕид, стои во ФБ објавата на градоначалникот Кирил Пецаков.