АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Внимавајте во Струга да не ве “изедат” кучињата

Чопор кучиња скитници слободно се шетаат низ Струга. Граѓаните велат „Се плашиме слободно да се движиме“.

 

извор: Охрид 1