АктуелноОхрид

Приведено лице кај кого е пронајден остар предмет на улица „Кузман Капидан“ во Охрид

На 09.08.2022 година во 01.30 часот, при преглед врз лице на (42)години  од Охрид,извршен на улицата „Кузман Капидан“ во Охрид, полициските службеници кај него пронајдоа и одзедоа остар предмет.

Тој е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

СВР Охрид