АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Пронајден остар предмет кај лице од Велешта во Охрид

На 10.08.2022 година во 04 часот, во СВР Охрид приведено е лице на (31)година  од струшкото село Велешта.

При преглед извршен на булеварот „Железничка“ во Охрид, полициски службеници кај него пронајдоа и одзедоа остар предмет.

Против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

СВР Охрид