АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ВИДЕО) Поплавени подруми, дворови и коловозот на улица ,,Спас Банџов,,

Попладнево силниот дожд кој го зафати Охрид доведе до поплавување на улицата ,,Спас Банџов,, Речиси е непроодна целата улица од водата која е насобрана во неа и во дворовите на мештаните.

 

Инаку оваа улица беше реконструирана пред само десетина дена каде беше фрлен нов асфалт, а шахтите се покриени со него, па затоа дојде до поплавувањето.