АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ВИДЕО) Силниот дожд поплави дел од пазарот во Охрид

Силниот дожд кој попладнево го зафати Охрид предизвика поплавување на делот од пазарот. Имено станува збор за тезгите кои се наоѓаат надвор од новиот дел на пазарот се буквално под вода, низ нив може да се поминува само со гумени чизми, во спротивно е невозможно поминување низ тезгите.

-Барем ќе се свести некој дена и ние постоиме овде, велат пазарџиите од овој дел на пазарот.