News1.mk

Убиство во Битола, маж убиен во куќа на близок роднина

Убиен е битолчанец утрово околу шест часот, во куќа на негов близок роднина во Битола. Според првичните неофицијални податоци, роднината го застрелал битолчанецот откако овој му влегол дома со остар премет , објави СДК.МК.

Од СВР Битола потврдија дека едно лице е починато на местото на настанот, а друго е лишено од слобода.

Детали МВР ќе соопшти подоцна.

извор: СДК.МК.