четврток, февруари 29, 2024
News1.mkПоследни Вести

Сончево и студено со засилен ветар

Наутро многу студено, преку денот претежно сончево, во североисточните делови со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

ухмр