ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

АктуелноОхрид

Хотел Лаки ве повикува: Повелете заедно да зачекориме во предновогодишната еуфорија

Предновогодишните празници само што не започнале а нашиот хотел е спремен за Вас ... Нека магијата на Новата Година не...

Охрид

СДСМ Охрид: Наместо да започне да работи во интерес на градот, Пецаков се занимава со дневно политички прес конференции и изнесува смешни математички анализи

Искрено жалиме што новиот градоначалник на Охрид, Кирил Пецаков со вчерашната прес конференција официјално влезе во шемата на евтина популистичка...

АктуелноОхрид

Наумоски го објави советничкиот број: Им стојам на располагање на граѓаните за сите предлози, иницијативи и поплаки

Независниот советник Антонио Наумоски како што вети во предизборната кампања на дело покажува дека ќе работи во интерес на граѓаните....

АктуелноОхрид

Костовски по обелоденувањето на долговите на ЈП: За вистината да биде целосна треба да се спомнат и други параметри

По денешната прес конференција на градоначалникот Кирил Pецаков, на која ги обелодени долговите на јавните претпријатија и општината, сите молчат....

АктуелноНаш ИзборОхрид

(ВИДЕО) Пецаков: Долгот на Општина Охрид заедно со ЈП е 22 милиони евра

Градоначалникот на Охрид Кирил Пецаков на денес одржаната прес конференција  информира за затекнатата финансиска состојба на општината и јавните претпријатија....

АктуелноОхрид

(ФОТО) Традиција која полака изумира – само неколку тезги кои продаваат честитки и новогодишни реквизити

Тезги со новогодишни честитки, новогодишни украси, балони, толпа народ низ улиците - вака во минатото изгледаа македонските градови во предновогодишната...

1 427 428 429 434
Page 428 of 434