ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

АктуелноОхрид

ОВР Струга со детали за вчерашниот пожар кај трската

На 31.03.2023 година околу 15 часот, во ОВР Струга пријавено е дека во крајбрежниот езерски појас од Струга кон селото...

Охрид

,,Прва академија за здравство” на сите актуелни теми и предизвици во здравството во организација на Комисија за здравство на ВМРО-ДПМНЕ

,,Прва академија за здравство” на сите актуелни теми и предизвици во здравството во организација на Комисија за здравство на ВМРО-ДПМНЕ....

АктуелноОхрид

Јавна дебата на тема: „Катна гаража – нова можност за Охрид“ денес во општина Охрид

Претставници на локалната самоуправа, експерти, граѓански сектор, претставници на политички партии, претстваници на политички подмадоци, архитекти и сите заинтересирани граѓаните,...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ФОТО) Пецаков: Продолжуваат активностите за реконструкција на спортското игралиште во склоп на основното училиште “Св. Климент Охридски”

Продолжуваат активностите за реконструкција на спортското игралиште во склоп на основното училиште "Св. Климент Охридски". Денеска се работи на отстранување...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Започнаа подготовките за овогодинешното издание на Охридскиот пливачки маратон

Општина Охрид навремено ги започна подготвителните активности за организација на овогодинешното издание на Охридскиот пливачки маратон. За таа цел денеска...

1 339 340 341 728
Page 340 of 728