ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

АктуелноОхрид

Приведен охриѓанец – фатен при вршење кражба во куќа на улицата „Винковачка“

На 05.01.2022 година во СВР Охрид, приведен е 33 Годишен Охриѓанец  кој претходно е фатен при вршење кражба во куќа...

АктуелноОхрид

(ФОТО) Ј.П.„Охридски Комуналец“ донираше огревно дрво на 7-члено семејство примател на социјална помош

Огревно дрво е донирано на 7-члено семејство примател на социјална помош. Со оваа хумана акција продолжуваме и понатака како резултат...

АктуелноОхрид

(ФОТО) Ј.П.„Охридски Комуналец” по налог од општинскиот инспекторат расчистија уште една дива депонија во Даљан

Екипите на Ј.П.„Охридски Комуналец" по добиен налог од општинскиот инспекторат расчистија уште една дива депонија лоцирана во населба Даљан во...

1 116 117 118 130
Page 117 of 130