Охрид – Страница 781 – Ohrid1
недела, февруари 25, 2024

Охрид

Наш ИзборНаш изборОхрид

Земон: Започнавме со пререгистрација на „ПОЕН“ – би ви биле особено благодарни доколку ни ја дадете поддршката

Партијата за општествен и економски напредок „ПОЕН“, започна со процесот на пререгистрација, што како законска обврска се прави на секои...

АктуелноОхрид

ГФК Охрид Лихнидос: Фудбалот е место за спортисти, а не за криминалци – квалитетно судење во Македонија не постои

Од ГФК Охрид Лихнидос преку официјално соопштение, испратено до сите спортски љубители на фудбалот и на клубот, посебно до ФФМ...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ВИДЕО) Автомобил удри во бетонските блокови од автопатот Охрид-Кичево кој е во изградба

Возило марка пасат попладнево удри во бетонските блокови кои го пренасочуваат патниот правец од автопатот Охрид-Кичево во непосредна близина на...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Нема финансиска помош за Вевчанскиот карневал од Минитерството за култура

Оваа година Вевчанскиот карневал нема да добие финансиска помош од Министерството за култура. Многу вековната традиција нема да биде поддржана...

1 780 781 782 863
Page 781 of 863