Охрид

АктуелноОхрид

Приведен охриѓанец, се сомничи дека со помош на трето лице на сила во возило внело 25 годишно лице по што физички го нападнале

На 16.09.2022 година полициски службеници во СВР Охрид, лишија од слобода 23 годишен жител од Охрид. Тој се сомничи дека...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Денес се празнуваат Светиот пророк Захарија и праведна Елисавета- родители на Светиот Јован Претеча

Родители на светиот Јован Претеча. Захарија беше син Варахиин, од родот на Авиј, кој ја држеше осмата чреда на богослужење...

1 699 700 701 1.004
Page 700 of 1004