Наш Избор

АктуелноНаш ИзборНаш изборСвет

Украина на преговорите побарала прекин на огнот и хуманитарни коридори

Украинските преговарачи на денешните разговори со руските претставници во западниот белоруски регион Брест побарале прекин на огнот и хуманитарни коридори...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Привршува рокот за доставување апликации за јавниот повик за граѓански организации за поднесување предлог проекти во рамки на RELOAD2

Општина Охрид ги потсетува сите заинтересирани Граѓански организации дека во петок (04.03.2022) истекува рокот за доставување апликации за Јавниот повик...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

(ФОТО) Градоначалникот Пецаков во обиколка на градежни активности кои се реализираат во Стариот дел на градот

Активности за реконструкција на плочките на улицата „Климентов Универзитет“ се одвиваат деновиве. Предвидено е реконструкција на плочките да се изврши...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Охридското ОЈО посочено како институција која ретко одговара интервенциите на Народниот правобранител

Народниот правобранител Насер Зибери во интервју за Лидер додава дека дел од институциите најчесто доставуваат формални одговори кои не овозможуваат...

1 418 419 420 443
Page 419 of 443