Наш ИзборНаш изборОхрид

Лишен од слобода поради физички напад врз друго лице

На 08.07.2023 во 03.40 часот во СВР Охрид лишен е од слобода  маж на (40)години  од Охрид кој претходно, на улицата „Даме Груев“, физички го нападнал лице на (53) од Охрид.
По целосно документирање на случајот, против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава