Наш Избор

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Петтоодделенецот Кирил Кесковски добитник на прва награда на литературен конкурс по повод Месецот на книгата

Петтоодделенецот Кирил Кесковски V-4 одд. е добитникот на Првата награда на литературниот конкурс: "(НЕ)ЗАБОРАВЕНА КНИГА", кој беше објавен за учениците...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ФОТО) Црква посветена на Пресвета Богородица кај Канео, на самиот брег од езерото

Црквата Рождество на Пресвета Богородица — црква на Првата охридска парохија во Охридското архијерејско намесништво во Дебарско-кичевската епархија на Македонската...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Пецаков: Две години подобрувања на условите во училиштата и поддршка за учениците!

  Две години подобрувања на условите во училиштата и поддршка за учениците! https://www.youtube.com/watch?v=LInznQz2W2k&embeds_referring_euri=https%3A%2F%2Fohrid24.mk%2F&source_ve_path=OTY3MTQ&feature=emb_imp_woyt...

АктуелноМакедонијаНаш изборНаш ИзборОхрид

Кој прави анкети за рејтингот на сите бивши премиери, министри за здравство, директори на ДБК и градоначалници ? !

Анкета со која се мери рејтингот на сите бивши премиери на Македонија , од Зоран Заев па до покојниот прв...

ВидеаВидеоМагазинНаш изборНаш Избор

(ВИДЕО) Барбара Поповиќ дел од 12 те финалисти на IDJ Show во Србија – ги воодушеви сите изведувајќи ја „Зајди, зајди јасно сонце“

Нов успех на Македонката, со охридско потекло по мајка-Барбара Поповиќ, ќерка на актуелната директорка на фестивалот Охридко лето – Наташа...

1 2 3 327
Page 2 of 327