Актуелно – Страница 369 – Ohrid1
недела, февруари 25, 2024

Актуелно

АктуелноОхрид

СВР Охрид со засилени сообраќајни контроли – затекнале 176 возачи кои, управувале моторни возила со брзина поголема од дозволената

На 27.11.2022 година од 11 до 17 часот на подрачјето на СВР Охрид извршени се засилени сообраќајни контроли. Притоа, полициските...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Патниот правец Охрид-Ресен преку Галичица затворен за сообраќај

Согласно сезонскиот режим за сообраќај, патниот правец Охрид-Ресен преку националниот парк Галичица е затворен за сообраќај од 01.11.2022 за сите видови возила....

АктуелноОхрид

Крлев: Локалната самоуправа и понатаму удира по џебот на граѓаните, затскривајќи се зад енергетската криза

Локалната самоуправа и понатаму удира по џебот на граѓаните. Затскривајќи се зад енергетската криза продолжува да ги зголемува цените на...

1 368 369 370 740
Page 369 of 740