Актуелно

АктуелноОхрид

Поради настанат дефект на водоводната мрежа повеќе часа без вода ќе бидат корисниците од горната зона на стариот дел

Поради настанат дефект на водоводната мрежа (пукната цевка со профил ф160мм), денес од 12:00 часот, повеќе часа без вода ќе...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ никако да го реконструира угостителското училиште за ученииците да почнат настава со физичко присуство

Колку СДСМ се грижи за образованието и каков е нивниот влог во образованието ни кажува фактот дека тие никако не...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Силен дожд пропратен со град утрово во 4:40 го погоди Охрид

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Невремето ја зафати и Македонија. https://www.youtube.com/watch?v=2DJF0MiumBg&ab_channel=Ohrid1%2FNews1 Според прогнозата на УХМР, локално процесите ќе бидат...

UncategorizedАктуелноОхрид

Да помогнеме! Млад охриѓанец се бори со редок и агресивен облик на рак на мозокот, потребни се средства за лекување во Турција

Охриѓанецот Лулзим Демирали од Охрид има потреба од наша помош.  Дијагностициран му е редок и агресивен облик на рак на...

1 2 3 4 639
Page 3 of 639