Актуелно

АктуелноОхрид

Пожар во три објекти на ул. „Гоце Делчев“ во Охрид предизвикана голема материјална штета

Регионалниот Центар за управување со кризи (ЦУК) Охрид известува дека пожарникарите од Територијалната противпожарна единица ТППЕ Охрид, од 00:40 минути...

АктуелноОхрид

ЈП Охридски Комуналец спроведе вонредни активности за чистење на кејот и пристаништето

Вонредни активности за чистење на кејот и пристаништето🌊 🌊После неповолните временски услови проследени со силен ветер, екипите задолжени за одржување...

АктуелноОхрид

Ученици од СОСУ “Св.Кирил и Методиј”во Белград следеа театарска претстава, го посетија музејот на Иво Андриќ, како и најголема православна црква на Балканот „Св Сава“

Ученици од СОСУ "Св.Кирил и Методиј"-Охрид на 25 и 26.11. реализираа работна посета во Белград, каде во театарот „Звездара” присуствуваа...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Петтоодделенецот Кирил Кесковски добитник на прва награда на литературен конкурс по повод Месецот на книгата

Петтоодделенецот Кирил Кесковски V-4 одд. е добитникот на Првата награда на литературниот конкурс: "(НЕ)ЗАБОРАВЕНА КНИГА", кој беше објавен за учениците...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

(ФОТО) Црква посветена на Пресвета Богородица кај Канео, на самиот брег од езерото

Црквата Рождество на Пресвета Богородица — црква на Првата охридска парохија во Охридското архијерејско намесништво во Дебарско-кичевската епархија на Македонската...

1 2 3 697
Page 2 of 697