Регион

ВидеаВидеоРегион

(ВИДЕО) Во Основниот суд во Подгорица утрово експлодираше бомба, неофицијално има загинати и повредени

Во подгоричкиот суд утрово експлодирала бомба. Неофицијално има загинати и повредени, пренесува РТЦГ, не прецизирајќи за колку лица станува збор....

Top NewsПоследни ВестиРегион

Eксплозив пред куќата на претседателот на Фудбалскиот сојуз на Албанија, во потрага по маскираниот маж блокирани делови од Драч

Маскирано лице поставило експлозив пред куќата на претседателот на Фудбалскиот сојуз на Албанија, Арманд Дуке, но во експлозијата нема повредени,...