Македонија

АктуелноМакедонија

Нови 18 лица позитивни на КОВИД 19 денеска во Охрид, оздравени 6 лица и едно починато лице

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.366 тестирања,...

АктуелноМакедонија

Корона кризата го зголеми недостигот од професионални готвачи, недостаток има и во Охрид

Пандемијата со Ковид – 19 го зголеми недостигот од професионални готвачи во угостителските објекти, како во охридско-струшкиот регион, така и...

1 7 8
Page 8 of 8