Редакција

АктуелноОхрид

„Дарувај крв, спаси живот, биди нечиј херој“ – утре крводарителска акција во Општата болница

Под мотото „Дарувај крв, спаси живот, биди нечиј херој“, утре ќе се одржи крводарителска акција во Службата за трансфузиона медицина...

АктуелноОхрид

Комисијата за спречување и заштита од дискриминација гледа кривични дела во однесувањето кон еврејската група Лев Тахор, социјалните мрежи „горат“

38-те припадници на еврејската секта Лев Тахор не може да најдат ниту ден мир во Македонија која се фали со...

АктуелноОхрид

Во водите на Охридското Езерo, спроти „Свети Стефан“, пронајдена рибарска мрежа со улов од 119 парчиња охридска пастрмка

На 20/21.02.2022 во периодот од 17 до 01 часот, полициски службеници од полициската станица за граничен надзор - Охридско Езеро,...

АктуелноОхрид

ЈП Градски Пазар: Борбата со дивите продавачи продолжува!

Нелегалните продавачи повторно ги узурпираат тротоарите,пешачките патеки, паркинзи. Директорот на Градски Пазар во координација со Општинскиот инспекторат редовно ќе спроведува...

АктуелноОхридПоследни Вести

Пијан 23-годишник осомничен за предизвикување на судирот кај Подмоље во кој загина охриѓанец

Основното јавно обвинителство Охрид донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 24-годишен од селото Белчишта во Општина Дебрца, поради основано...

АктуелноОхридПоследни Вести

(ФОТО) Пецаков и Лолеска обоија по една дланка како симбол на поддршка и разговараа за поддршката која Општина Охрид ја дава за лицата со ретки болести

По повод месецот на ретки болести, Ги Запознаваме Ретките Болести, денес остварив средба со Гордана Лолеска, претседателка на здружението ,,Ретко...

1 944 945 946 1.016
Page 945 of 1016