Редакција

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Водоводната мрежа во Охрид се распаѓа – до што не доведоа децениските партиски вработувања?

Водоводната мрежа во Охрид се распаѓа. После децении планирање само партиски вработувања и немање никаков план за обнова на мрежата...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ФОТО) ТППЕ: Рано утрово излетано возило на магистралниот пат Охрид-Ресен кај тунелите

ТППЕ на 13.11.2022 во раните утрински часови(05:00ч) прими дојава за излетано возило на магистралниот пат Охрид-Ресен во близина на тунелите....

АктуелноОхрид

Втора награда на 55. Детски Рацинови средби во Велес за ученикот Кристијан Нестороски од ДСУ „Ванчо Питошески“

Втора награда на 55. Детски Рацинови Средби, во Велес, освои ученикот Кристијан Нестороски, прва година во ДСУ РЦСОО „Ванчо Питошески“,...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ФОТО) Охридските таеквондисти продолжуваат да нижат успеси и на „Бугарија опен 2022“

На денешниот прв натпреварувачки ден на Меѓународниот руенир „Бугарија Опен 2022“ охридските таеквондисти освоија три бронзени медали и една златна....

1 424 425 426 822
Page 425 of 822