АктуелноОхрид

Кривична пријава за охриѓанецот кој не застанал на знак за запирање од полицијата и со возило удрил еден полициски службеник

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 26 годишен жител  од Охрид, со претстојувалиште во охридското село Косел, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“. Тој, на 18.02.2022 во 22.35 часот на булевар „Туристичка“ во Охрид не застанал на знак за запирање од полициски службеници и со возило удрил еден полициски службеник кој извршувал службени дејствија.