Редакција

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

ФК „Македонија“ Враништа се прости од својот верен другар Мирко

Почивај во мир златно дете! Никогаш нема да бидеш заборавен! Фк Македонија секогаш се сеќава на нашите борци, а ти...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Отец Ристе Наумоски, неуморниот пастир во Вранишката Парохија кој остава трајни дела вредни за почит

Неуморен во својата дејност, свештенството, истраен во својата намера до крај и голем духовник кој знае да посоветува, да даде...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ФОТО) Градоначалникот Пецаков направи сефте на новото повеќенаменско игралиште во ООУ “Св. Климент Охридски”

Традиција за почит! И сефте на новото повеќенаменско игралиште во ООУ "Св. Климент Охридски". За многу години да ни бидат...

АктуелноОхрид

Скопјанец лишен од слобода во Струга поради противправно здржување 19-годишна девојка од Охрид со која се познавале

Денеска (16.04.2023) полициски службеници од ОВР Струга го лишија од слобода Ж.В.(30) од Скопје, поради сомнение дека во вечерните часови...

1 412 413 414 973
Page 413 of 973