Редакција

АктуелноОхрид

Притвор за скопјанец кој физички ја нападнал сопругата во Струга

На 14.05.2023 година во ОВР Струга, пријавено е дека 28 годишен жител од Скопје, во стан во Струга, физички ја...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

(ВИДЕО) Денешниот празник Св.Атанасиј одбележан во истоимената црква во Враништа

Бројни верници во утринските часови ја исполнија црквата посветена на Светиот Атанасиј Велики во Враништа. Притоа од страна на парохискиот...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Бројни медали за „Хваранг Фист“ на турнирот „Кобра Опен 2023“ во Скопје

Девет златни, десет сребрени и седум бронзени медалји освоија таеквондистите на охридски „Хваранг Фист“ на Меѓународниот Таеквондо турнир во Олимписко...

АктуелноОхрид

Полицајци на ГП „Ќафасан“ примиле поткуп за да пропуштат автобус од Црна Гора без зелен картон, завршија во притвор

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до Специјализираното одделение за гонење на кривични дела сторени од лица...

1 27 28 29 612
Page 28 of 612