среда, февруари 28, 2024
АктуелноОхрид

Приведен 43 годишен Охриѓанец, кој бил агресивен кон полициските службеници

На 19.11.2023 година во 15 часот, на пресекот на улиците ,,Гоце Делчев“ и ,,Стив Наумов“ во Охрид, приведено е 43 годишно лице од Охрид. Тој, бил агресивен кон полициските службеници кои, преземале службени дејствија. По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

извор; СВР Охрид