АктуелноОхрид

Охриѓани се истепале во угостителски објект

На 19.11.2023 година во 17 часот, во угостителски објект во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од 55 годишно лице врз 51 и 73 годишни сограѓани.
По целосно документирање на настанот, против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава.

извор: СВР Охрид