Грци уапсени со кокаин во Охрид – Ohrid1
понеделник, февруари 26, 2024
АктуелноМакедонијаНаш изборНаш ИзборОхрид

Грци уапсени со кокаин во Охрид

На 28.10.2023 во 21.05 часот, полициски службеници од СВР Охрид приведоа 21 годишен државјанин на Република Грција, а на службен разговор бил повикан уште еде н42 годишен државјанин на Грција.

При преглед извршен на булевар „Туристичка“ во Охрид, кај нив била пронајдена бела прашкаста материја, која се обидел да ја фрли. Против него е поднесен соодветен поднесок.

Извор СВР Охрид / Фото Ohrid1.com