Наш изборНаш ИзборОхрид

Младиот Јован Кутаноски од Струга стана Балкански првак во акватлон

На Балканското првенство кое се одржа од  23-24 септември во Бар, Црна Гора деветгодишниот Јован Кутаноски од Струга упеа да се закити со златен медал во својата категорија, информираат од Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија, а пренесува Струга онлајн.

 

 

strugaonline.mk