Наш изборНаш ИзборОхрид

Прилепчанец поставил коментар со недолична содржина, со кој ширел омраза и насилство

СВР Охрид поднесе кривична пријава против лице на (67) години  од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“.
Тој, на 18.03.2023, на објава на социјалната мрежа „Фејсбук“ поставил коментар со недолична содржина со кој ширел говор на омраза и насилство.