Пронајдена марихуана кај лице од Велгошти – Ohrid1
недела, февруари 25, 2024
Наш ИзборНаш изборОхрид

Пронајдена марихуана кај лице од Велгошти

На 01.10.2023 во 09.30 часот на улица „15 Корпус“ во Охрид, од слобода е лишенo лице на (39) години  од охридското село Велгошти.

При извршен преглед, полициските службеници кај него пронајдоа и одзедоа марихуана.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

свр