АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Маж барал пари а откако не добил почнал да се заканува

На 02.05.2023 во 19.57 часот во СВР Охрид, женско ице на (67) години  од Охрид пријавила дека околу 19.50 часот пред влезната врата од нејзиниот дом дошло едно машко лице, кое ѝ побарало пари, а откако не му дала ѝ упатило закани и заминало.
Се преземаат мерки за расчистување на случајот