АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Приведен охриѓанец кој агресивно се однесувал кон полициски службеници

На 03.05.2023 околу 00.15 часот на ул.„АСНОМ“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид привеле  леце на  (34) години  од Охрид затоа што агресивно се однесувал кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

По документирање на случајот против него  ќе биде поднесен соодветен поднесок.