UncategorizedАктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Службено возило на општина Дебрца удрило во трактор на излезот Охрид

Сообраќајна несреќа на излезот од Охрид, непосредно пред бензиската станица кај Краварникот. Дознаваме дека службено возило од општина Дебрца удрило во трактор.

Станува збор за автомобил џип марка Хонда, службено возило на Општина Дебрца кое  удрило во трактор со приколка.  Во моментов сообраќајот се одвива наизменично. Има долги колони во двата правци.

Полицијата во моментов врши увид.

извор: Охрид 1