Приведен поради агресивно однесување и упатување закани кон полициски службеник – Ohrid1
недела, февруари 25, 2024
АктуелноОхрид

Приведен поради агресивно однесување и упатување закани кон полициски службеник

На 04.12.2022 година во 11 часот во СВР Охрид приведенo e лице на возраст од (31) година од селото Мешеишта, општина Дебрца.
Тој се однесувал агресивно и упатил навреди и закани кон полициски службеници кои преземале службени мерки. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.
СВР