АктуелноОхрид

Вереникот на Маја објави последна фотографија со неа: „Почивај во мир љубов моја“

Откако вечерва брзо се прошири веста за смртта на популарната мејкап артистка и инфлуенсерка Маја Миа, по потекло од Охрид, се огласи нејзиното момче Оми Димпоз, пренесува MSN.com.

Медиумот објавува дека популарната шминкерка и девојка на бонго ѕвездата Оми Димпоз, Маја Миа е мртва. Убавата шминкерка беше познато дека излегува со Оми Димпоз од 2020 година.

Димпоз се огласи на своите профили социјални мрежи каде што објави неколку фотографии направени заедно со Миа и напиша „Почивај во мир љубов моја“.

 

извор: MSN.com.