АктуелноОхрид

Физичка пресметка помеѓу жители на село Лескоец

На 03.12.2022 година околу 14.00 часот на улицата „Тоде Лупески“ во охридското село Лескоец нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка помегу лица на возраст од  (56) од една и лица на возраст од (21) и (26), од друга страна, сите од истото село.

Едно лице  е приведено во СВР Охрид и по целосно документирање на настанот против нарушителите ќе биде поднесена соодвеетна пријава.

 

СВР