Кривична пријава за жител од Прењас – Албанија, при негов претрес во Струга полицијата пронашла кокаин – Ohrid1
недела, февруари 25, 2024
АктуелноОхрид

Кривична пријава за жител од Прењас – Албанија, при негов претрес во Струга полицијата пронашла кокаин

ОВР Струга поднесе кривична пријава против 38 годишен жител од Прењас, Република Албанија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. При преглед извршен на 12.04.2022 година во Струга, полициските службеници кај него пронајдоа и одзедоа кокаин.

Извор: СВР Охрид