четврток, февруари 29, 2024
АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

(ФОТО) Охридските таеквондисти продолжуваат да нижат успеси и на „Бугарија опен 2022“

На денешниот прв натпреварувачки ден на Меѓународниот руенир „Бугарија Опен 2022“ охридските таеквондисти освоија три бронзени медали и една златна.

Исто така пласирани се и во финале против грчка натпреварувачка.