АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ФОТО) ТППЕ интервенираше во тешката сообраќајна несреќа кај Св.Еразмо

ТППЕ, доцна попладнево интервенираше на сообраќајна незгода помеѓу три возила кај св.Еразмо.
Дежурната екипа вложи натчовечки напори за брзо извлекување на повредените.
Повредени се четири лица,а едно лице е погинато, информираат од ТППЕ Охрид.